Forum Decoupage24

• 24 Sierpień 2019, 16:18:53
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Zalogowani i czynnie uczestniczący w życiu F-m, po uzyskaniu odpowiedniej ilości postów, mają dostęp do Działów ogólnie niewidocznych takich jak - Sklepy, Nasze tajemnice czy Prośby o porady.

Reklama

Sklep Artistiko
EKO DECO
Woodouts
Bazarek-Deco
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 256   Do dołu

Autor Wątek: Eku -decou eko-Zuzy  (Przeczytany 111383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

korsyka60

• Totalna maniaczka decu
Odp: Eku -decou eko-Zuzy
« Odpowiedź #170 dnia: 29 Styczeń 2010, 14:26:14 »

Doniczka faktycznie nierówna, ale skoro taka była nie mogłaś nic zrobić.Fajnie wygląda doniczka z podstawką. Butelka bardzo ładna, ja zmarszczek nie widzę.

Lamma

• Zasiedziała
« Odpowiedź #171 dnia: 29 Styczeń 2010, 14:31:31 »

świetna butelka :) zmarszczek nie widać, chyba że są gdzieś z drugiej strony :)
http://lamcia.blogspot.com/  - nowiutki, świeżo wyrzeźbiony blog ;)

jotka110

• Decu maniaczka
  • Zlot 2012
« Odpowiedź #172 dnia: 29 Styczeń 2010, 16:18:23 »

Zuuza! Piękna butelka! I moja!!!

eko-Zuza

• Totalna maniaczka decu
  • Władysławowo
« Odpowiedź #173 dnia: 29 Styczeń 2010, 16:37:50 »

DZIĘKI !!!!
Zmarszczek nie widać, bo zdjęcia kiepskie :( .
 Zrobiłam zbliżenia kraka, żebyście mi poradziły co zrobić, żeby wyglądał jak krak jednoskładnikowy... Na doniczkę kładłam farbę gąbką, a na butlę pędzlem, a różnicy nie ma :( . ( Pokazałam największe spęki!!! :( - miejscami w oóle nie popękało... )
Pozdrawiam Zuza :)
"Każdy kto służy innym zasługuje na miano wielkiego, a każdy kto myśli o sobie Wielki jest mały" - Jednoskrzydła

jotka110

• Decu maniaczka
  • Zlot 2012
« Odpowiedź #174 dnia: 29 Styczeń 2010, 16:39:12 »

No ja to Ci na pewno nie poradzę  <lol>
Ale chętnie poczytam rady lepszych...

korsyka60

• Totalna maniaczka decu
« Odpowiedź #175 dnia: 29 Styczeń 2010, 20:28:28 »

Zrobiłam zbliżenia kraka, żebyście mi poradziły co zrobić, żeby wyglądał jak krak jednoskładnikowy... Na doniczkę kładłam farbę gąbką, a na butlę pędzlem, a różnicy nie ma :( . ( Pokazałam największe spęki!!! :( - miejscami w oóle nie popękało... )
To wygląda jak krak jednoskładnikowy.
A co Ci poradzić?
Musisz sobie przetestować na jakiejś deseczce ile kłaść kraka, a ile farby, żeby spękania Cię zadowoliły. Bo może właśnie za mało kraka położyłaś? A może on wsiąkł w podkłady? Czasem dobrze przelakierować zanim położy się kraka, ale potem trzeba lekko przeszlifować, żeby nie spływał. To trzeba przetestować.
Możliwe jest też, że masz takiego kraka, co daje małe spęki. Ja tez kiedyś takiego kupiłam i prawie z niego nie korzystałam. Słoiczek pełny jeszcze stoi.
Zauważyłam też, że podsuszanie suszarką (czyli szybsze schnięcie) powoduje powstawanie większych spękań, ale nie wiem czy dotyczy to wszystkich kraków, czy tylko tego z którego ja korzystam.
Nie wiem czy Ci pomogłam...chyba słabo?

bajka

• Totalna maniaczka decu
« Odpowiedź #176 dnia: 29 Styczeń 2010, 20:53:20 »

Zuza ,kładąc jednoskładnikowca trzeba uważać , żeby nie pociągnąć pędzlem 2razy /albo więcej!/  w tym samym miejscu . na doniczce to chyba troche za dużo farby położylaś . Łatwiej się pracuje , gdy krak lekko przeschnie i wtedy polozyc farbe , ale jeżeli wyschnie za bardzo to są maleńskie spękania, albo ich nie ma wcale , czyli trzeba zrobić tak jak radzi Korsyka : metoda prób i błędów.
Chyba Lena w Twoim wątku pytała o klej heritage . Lubie go , co wcale nie oznacza ,że jest najlepszy . Każdy musi sobie dopasować "swój" . Heritage jest dosyć gęsty , nie nasiąka szybko w serwetki , i używa się go do serwetek i do papierów, jest praktyczny .  ;D

Katia

• Totalna maniaczka decu
  • Skierniewice
« Odpowiedź #177 dnia: 29 Styczeń 2010, 21:09:50 »

Zuza do następnego eksperymentu z crakiem proponowałabym rozcieńczyć nieco farbę. U mnie zadziałało.

korsyka60

• Totalna maniaczka decu
« Odpowiedź #178 dnia: 29 Styczeń 2010, 21:31:40 »

Ha!
To dobry pomysł, jak kładzie się pędzlem (rozcieńczanie), ale jak gąbką to po rozcieńczeniu powstają bąble (przynajmniej u mnie), czyli ja wolę gęstą do gąbki, a rzadszą do pędzla...
Nic, tylko PRÓBOWAĆ!!
A odnośnie tego co Bajka pisała (suchy krak, czy wilgotny), ja kładę na całkiem suchy...
Każda z nas ma jakieś swoje sposoby.

bachafka

• Zakorzeniona
  • Warszawa
« Odpowiedź #179 dnia: 29 Styczeń 2010, 21:41:30 »

Straszliwie mi się butelka podoba. Donicza też fajnie wygląda, zwłaszcza w pływającymi w podstawce rybkami.
Od kiedy zaczęłam używać Heritage do serwetek (wcześniej używałam rozwodnionego wikolu) oszczędzam połowę zdrowia. O ile przy poprzedniej metodzie musiałam walczyć z rozmiękczoną, rwącą się serwetką to przy Heritage walczę już tylko ze zmarchami (tzn. rozdarcia mniej mi się zdarzają ;)) A ktoś gdzieś pisał, żeby na ręce włożyć woreczek foliowy (lub foliowe rękawiczki ze stacji benzynowej) do wygładzania. Przy klejeniu papieru napewno działa, bo próbowałam, przy serwetkach ma działać (jak wypróbiję dam znać :))

Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 256   Do góry

Strona wygenerowana w 0.14 sekund z 30 zapytaniami.