Forum Decoupage24

• 16 Grudzień 2019, 09:51:10
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Witamy na forum decoupage24, masz sklep - po 50 postach na F-m zareklamuj go. Mile widziane wszelkie posty, podziel się swoją wiedzą, zaprezentuj swoje prace lub oceń dzieła innych - zapraszamy :)

Reklama

Sklep Artistiko
EKO DECO
Woodouts
Bazarek-Deco
Strony: 1 ... 179 180 [181] 182 183 ... 389   Do dołu

Autor Wątek: Tulii decu działanie - pudełko b&r str. 388  (Przeczytany 169841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tulia

• Totalna maniaczka decu
  • Zakręcona, zakręcona..........
Odp: Tulii decu działanie - patynowe spęki na kolczykach str. 180
« Odpowiedź #1800 dnia: 29 Październik 2012, 21:58:42 »

Jolstrada to nie mój patent, kiedyś Orawa pokazała coś z tym efektem, nie pamiętam, może też były to kolczyki, ja już wcześniej próbowałam z czarną i brązową patyną, ale najlepsze efekty są na tej brązowej  :) a tym razem zrobiłam to, z że tak powiem premedytacją, czyli planowałam, co robię i obserwowałam zmiany, bo wcześniej, w pędzie i bez pamięci  ::)

Hogis, można by się pokusić o twierdzenie, że jednak te dobre  produkty są wielozadaniowe (choć często są też kosztowne)  ::)

Leno dziękuję za odwiedziny i słowa pochwały  :-*

Ewo, dziękuję  :-* chciałabym mieć jakiś wyznaczony kierunek w tych moich działaniach  :-\ ale chyba chaos jest nieodłączną składową mej osobowości  ;) baletnicę wrzucałam już kiedyś do obrazków  :)
Transferowałam (właściwie) jestem w trakcie, kolorowy obrazek na klej wg Twojej instrukcji  :) prawie dobrze mi poszło, ale wiadomo prawie czyni różnicę  ::) za dużo kleju dałam i mi go jakoś cofnęło i się w rogach skiepściło, pomyślę i będę to naprawiać, ale sposób jest świetny, dzięki  :-* trzeba tylko faktycznie powolutku i z wyczuciem  :)

Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam Tulia

http://picasaweb.google.com/111672477087722458631

Kejti

• bardzo fajny...
  • Administrator
  • Totalna maniaczka decu
  • Lublin
    • 905229
Odp: Tulii decu działanie - diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety str. 178
« Odpowiedź #1801 dnia: 30 Październik 2012, 09:33:09 »

Kejti :-*  prace wszystkie takie różne od siebie raczej, bo ja nim przysiądę na jednym kwiatku, już na drugi lecę...............
a wiesz, że one (te kolczyki) już roczek skończyły i nadal błyszczą jak nowe  ;D

Tulio, a czy przypadkiem na zlocie miałaś te kolczyki z MM?

kolczyki z baletnicami śliczne, bo śliczny motyw, bardziej podobają mi się te z pokrakanym tyłem :) niezły patent z pękającą patyną
mi się właśnie skojarzyło, że mi popękała patyna na zlotowym ozłoconym zegarze, tak drobniutko...

chciałabym mieć jakiś wyznaczony kierunek w tych moich działaniach  :-\ ale chyba chaos jest nieodłączną składową mej osobowości  ;)

nazwałabym to raczej wszechstronnością niż chaosem :)

jolstrada

• Zasiedziała
    • Moje prace.
« Odpowiedź #1802 dnia: 30 Październik 2012, 09:57:04 »

Tulio a ja jeszcze dopytam czy ten efekt można osiągnąć z jakąkolwiek patyną ( chodzi o firmę ) i jakikolwiek lakier czy tylko konkretnie.?

Dyzia

• Decupirynka nie pomoże :D
  • http://deququ.blogspot.com/
    • BLOG
« Odpowiedź #1803 dnia: 30 Październik 2012, 10:46:46 »

W mądrej książce do decoupage, wyjaśnili na czym polegają spękania - wtedy, gdy położone na siebie warstwy różnią się czasem wysychania, czy coś takiego ;D
Więc tu pewnie jest patynka talensa, która długo schnie, i lakier (rozcieńczony vidaron), który szybciej... może to też sprawa tego, że jeden jest rozpuszczalnikowy, a drugi wodny?
Efekt w każdym bądź razie fajny i pomocny:)

Tulia

• Totalna maniaczka decu
« Odpowiedź #1804 dnia: 30 Październik 2012, 11:23:38 »

Tulio, a czy przypadkiem na zlocie miałaś te kolczyki z MM?

Kejti , miałam, miałam  ;D

nazwałabym to raczej wszechstronnością niż chaosem :)

Pięknie to nazwałaś, aż się zaczerwieniłam, choć mam dość krytyczne podejście do tych swoich wytworów, szczególnie, kiedy pierwsze wrażenie opadnie, dziękuję jednak bardzo  :-*

Tulio a ja jeszcze dopytam czy ten efekt można osiągnąć z jakąkolwiek patyną ( chodzi o firmę ) i jakikolwiek lakier czy tylko konkretnie.?

Jolastrada ja spróbowałam na patynie Talensa i Vidaronie, (wcześniej robiłam takim bardzo gęstym i spęki wyszły dość duże), Hogis pisała o Bonie, więc pewnie wszystkie akrylowe będą dobre, co do innych rodzajów patyny nie mam doświadczeń. Zrób sobie próbkę na jakiejś deseczce, sklejce niepotrzebnej czy coś.
O, Dyzia pisze, że opisują różne efekty w mądrych książkach, cóż, ja jedną książkę mam, ale nic w niej na ten temat nie znalazłam  ::)

ewa61

• Totalna maniaczka decu
  • Konstancin
« Odpowiedź #1805 dnia: 30 Październik 2012, 11:38:40 »

Ewo, dziękuję  :-* chciałabym mieć jakiś wyznaczony kierunek w tych moich działaniach  :-\ ale chyba chaos jest nieodłączną składową mej osobowości  ;) baletnicę wrzucałam już kiedyś do obrazków  :)
Transferowałam (właściwie) jestem w trakcie, kolorowy obrazek na klej wg Twojej instrukcji  :) prawie dobrze mi poszło, ale wiadomo prawie czyni różnicę  ::) za dużo kleju dałam i mi go jakoś cofnęło i się w rogach skiepściło, pomyślę i będę to naprawiać, ale sposób jest świetny, dzięki  :-* trzeba tylko faktycznie powolutku i z wyczuciem  :)

podpisuję się pod słowami Kejti  :D nie chaos u Ciebie, to wszechstronność  :D :D a wyznaczony kierunek przecież jest - piękne prace  :-*
Cieszę się, że pasuje Ci ten sposób transferowania  :) jak dasz za dużo kleju, to możesz go "wygłaskać" spod przyklejonego papieru  ;D ja moczę palec dość obficie w kleju i smaruję nim po papierku  :) troszkę trudniej jest potem zacząć rolowanie, bo cały papier jest pokryty klejem, ale mam gwarancję, że dobrze jest przyklejony  :D

eko-Zuza

• Totalna maniaczka decu
  • Władysławowo
« Odpowiedź #1806 dnia: 30 Październik 2012, 12:55:21 »

Łał, łał, łał!!! Świetne te kolczyki!!!
Jakie to szczęście, że uszu przekłutych nie mam, bo bym z żalu za takimi cackami zapłakała się na śmierć! ;D
Pozdrawiam Zuza :)
"Każdy kto służy innym zasługuje na miano wielkiego, a każdy kto myśli o sobie Wielki jest mały" - Jednoskrzydła

Tulia

• Totalna maniaczka decu
« Odpowiedź #1807 dnia: 30 Październik 2012, 13:22:21 »

Ewa, dziękuję  :-* wyobraź sobie, że wałkiem, go wygłaskałam  ;D myślę, że to dobry sposób, bo super wyrównuje i dociska, tylko też trzeba ostrożnie przy krawędziach, żeby papieru nie rozerwać, co uczyniłam oczywiście  ::) naprawiłam jednak te różne różności, teraz eksperymentuję z ekspresowym patynowaniem i spękami w kilka chwil za pomocą suszarki, ale mam dziś zabawę, nie ma komu obiadu gotować  ;D

Zuza  :-*

Marzena

• Moderator
  • Totalna maniaczka decu
  • Poznań
« Odpowiedź #1808 dnia: 30 Październik 2012, 13:47:14 »

Tulia u mnie dzisiaj na obiad ekspresowe, mrożone knedle z truskawkami  ;D Pycha są tak swoją drogą  :D
Marzena
Mój blog: www.deco-wena.blogspot.com/
Zapraszam też  na bloga Nasz serwetkowy świat www.serwetki-decoupage24.blogspot.com/
gdzie jestem częścią DT :-)

paniKa

• Zadomowiona
    • galeria decoupage
« Odpowiedź #1809 dnia: 30 Październik 2012, 16:14:52 »

Ostatnie pudełka jakoś mi umknęły, miałabym czego żałować, gdyż przecudnej urody są! Dziewczyńskie pudełko urocze, subtelne, nie przesłodzone, a to z MM cudowne jest, bardzo eleganckie, stworzone wręcz dla diamentów, aczkolwiek te śliczne spękane kolczyki też by się w nim odnalazły, jakby nie patrzeć to prawdziwe perełki wśród kolczyków ;D
Strony: 1 ... 179 180 [181] 182 183 ... 389   Do góry

Strona wygenerowana w 0.241 sekund z 30 zapytaniami.