Forum Decoupage24

• 12 Grudzień 2019, 21:05:00
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Bierz udział w dyskusji, jeśli podoba Ci się praca którą oglądałaś, skomentuj ją, na pewno doda to wiary w siebie osobie która ją stworzyła.

Reklama

Sklep Artistiko
EKO DECO
Woodouts
Bazarek-Deco
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 205   Do dołu

Autor Wątek: Prace Tami - Kuchenne gadżety - str. 204  (Przeczytany 70819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tami

• Decupirynka nie pomoże :D
Odp: Prace Tami
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Lipiec 2011, 21:03:48 »

Słoik na kawę wykonany jakiś czas temu. Na filiżankach są jakiś złote napisy, bo niestety tak to było na serwetce, a przy jej zamawianiu nie było to widoczne. Nie bardzo wiedziałam jak to ukryć, więc wygląda to tak jak wygląda. Kawy nie pijam, a po słoik sięgam tylko jak przychodzi ktoś w gości i ma ochotę na czarną parzoną, a nie kawę z ekspresu.
,,Ideały są jak gwiazdy. Nie można ich dosięgnąć, ale trzeba się według nich kierować." - Bernard Show

http://tamidecor.blogspot.com/

Tami

« Odpowiedź #21 dnia: 01 Lipiec 2011, 21:08:16 »

Z cyklu"lekko chropowate"   ;D - butelka na oliwę, pierwsza jaką zrobiłam. Bardzo podoba mi się ten motyw oliwek, żałuję, że zamówiłam tylko jedną taką serwetkę. Na razie mam spory zapas serwetek, więc przez najbliższe miesiące będzie co robić.
,,Ideały są jak gwiazdy. Nie można ich dosięgnąć, ale trzeba się według nich kierować." - Bernard Show

Kejti

• bardzo fajny...
  • Administrator
  • Totalna maniaczka decu
  • Lublin
    • 905229
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Lipiec 2011, 23:14:42 »

ładne początki, starannie wycinasz motywy, ładnie komponujesz je na przedmiotach :) cieniowanie jeszcze pewnie troszkę będziesz musiała poćwiczyć, wiem coś o tym, bo sama już od dawna się uczę i trudno jest osiągnąć zadowalający i fajny efekt ::) ale na zlocie próbowałam cieniować patyną - i powiem, że zdecydowanie to jest TO, czego mi brakowało :D a mi najbardziej z dotychczasowych Twoich prac podobają się podkładki z kotami, bo ja lubię koty ;D

whisky1972

• Totalna maniaczka decu
  • :))) Pszczyna
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Lipiec 2011, 17:40:42 »

Udane początki   brawo

ewa61

• Totalna maniaczka decu
  • Konstancin
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Lipiec 2011, 09:09:50 »

Ładne prace Tami  :D buteleczka lawendowa podoba mi się, słoiczki koniecznie pociapałabym patyną  ;D afrykańskie chyba też  :P lubię patynę  ;D
 brawo

doroti

• Wtajemniczona
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Lipiec 2011, 09:54:05 »

podoba mi się słoik z kawą i na kawę....
no właśnie kawy mi zabrakło .... takiego smaka mi zrobiłaś  :kawka_:

a ja maluję Dekoralem akrylowym...ładnie się rozprowadza i do tego fajnie pachnie
ups...przepraszam za posta pod postem nie zauważyłam , rozkojarzyła mnie ta kawa  ::)

edycja - post pod postem ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec 2011, 10:12:38 by Kejti »
doroti

Tami

« Odpowiedź #26 dnia: 04 Lipiec 2011, 13:28:37 »

Patyna... hmm.... jak poczytam w necie co się z tym robi i jak się to stosuje to na pewno kupię i będę używać. Na tą chwilę to dla mnie kolejny stopień wtajemniczenia.

Doroti, ja też maluję Dekoralem akrylowym, ale mam go w odcieniu miodowym (pozostałość sprzed 2 lat z malowania ścian w mieszkanku). Bardzo dobrze się rozprowadza i wygodnie mi się nim maluje, ale z uwagi na kolor farby stosuję tylko do wybranych przedmiotów.

Kejti, cieniowania do piero się uczę. Poćwiczę na słoiku, który pociapałam białą farbą. Będzie moim testerem do cieniowania  :D

Zgodnie z sugestiami zakupiłam papier ścierny i wałeczek gąbkowy do malowania. Mój mężczyzna pomógł mi wybierać w budowlanym. Jak na faceta to nawet interesuje się moim hobby  :D

doroti

• Wtajemniczona
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Lipiec 2011, 14:59:46 »

hmn...troszkę nie zrozumiałam czy malujesz dekoralem do ścian ?
ja maluję farbą akrylową do drewna i metalu marki Dekoral. Puszka farby 0,7 l to jakieś 20 zł jest w różnych kolorach ja najczęściej używam beżowo-kremowy , babie lato , brązowo-mahoniowy lub biały ta farba ma fajny zapach takiego lekkiego dezodorantu
doroti

Tami

« Odpowiedź #28 dnia: 04 Lipiec 2011, 18:32:40 »

Mam resztkę farby Decoral Akrylit W - farba emulsyjna do malowania wnętrz (plastikowe wiadereczko, 2,5 l, ceny nie pamiętam, bo kupowalismy ją 2 lata temu). Nakładałam ja na drewno i ceramiczny pojemnik na sól do kąpieli. Dobrze się rozprowadziła i wygodnie się nią malowało pędzlem, jak również tapowało gabką. Farba szybko schnie. Nie wiem, czy inni taką stosują w decu, ale ja korzystam z tego co znalazłam w piwnicy. W przyszłości na pewno będę testować inne farby.

orawa72

• Zadomowiona
  • żyć jest pięknie
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Lipiec 2011, 19:59:20 »

Ja używam Śnieżki Max (ma ponoć teflon), farba jest gęsta, pięknie się rozprowadza, szybko schnie, po wyschnięciu jest delikatnie aksamitna. Do barwienia używam pigmentów - głównie kolor słoneczny, piaskowy lub miodowy. Bardzo często jednak maluję na biało, ponieważ gdy używam kraka, wypełniam go bitumem, który przyciemnia całą powierzchnię. Generalnie nie maluję pędzlem tylko tapuje, głównie dlatego,że ekonomicznie, ładniej i szybciej schnie. Cieniuję farbami akrylowymi z uzyciem opóźniacza do farb, do tego uzywam małego kawałka gąbki ze zmywaka. Po swoich doświadczeniach po naklejeniu motywu co najmniej 2 razy lakieruję zanim zabiorę się za cienie, bo jak nie wyjdą, zawsze moge przetrzeć szmatką i zacząć od nowa.
A'propos mój chłop tez się ze mną buja po Castoramie ;-)
mania to cudowny stan
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 205   Do góry

Strona wygenerowana w 0.162 sekund z 29 zapytaniami.