Forum Decoupage24

• 23 Wrzesień 2019, 01:28:34
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Zalogowani i czynnie uczestniczący w życiu F-m, po uzyskaniu odpowiedniej ilości postów, mają dostęp do Działów ogólnie niewidocznych takich jak - Sklepy, Nasze tajemnice czy Prośby o porady.

Reklama

Sklep Artistiko
EKO DECO
Woodouts
Bazarek-Deco
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do dołu

Autor Wątek: Moje początki - Koralik  (Przeczytany 6323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

koralik

• Kobieta de(cu)molka
    • 448905
Odp: Moje początki - Koralik
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Maj 2012, 18:27:23 »

fajny motyw, ładnie wycięty, na dole widzę zdaje się pstrykane kropeczki?
co do kraka się nie wypowiem, bo nie praktykowałam za dużo...
czy na środku wieczka dobrze widzę ogromniaste spękania?? ile szerokości ma najszerszy spęk??
tak masz rację pstrykane kropeczki sztywnym, krótkim pędzlem a ten krak to chyba jakaś pomyłka. Sama nie wiem robiłam to pierwszy raz i tak mi powiedziano, że żeby były grubsze spękania to trzeba położyć ten krak grubiej, no i jako pilna uczennica to zrobiłam....
trudno wyszło jak wyszło może inną firmą i mniej będzie inaczej, lepiej, poćwiczę

Bożenna

• Totalna maniaczka decu
  • "Jak dobrze wstać skoro świt"
    • "Marzenia o świcie"
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Maj 2012, 21:05:15 »

Ja mimo ,ze już trochę czasu bawię się dekupażem kraka dwuskładnikowego jeszcze nie opanowałam.
Zraziłam się mimo,że bardzo podobają mi się pokrakane prace, więc nic nie doradzę.
Pudełko z kurkami fajnie wygląda.

« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2012, 21:08:27 by BoĹźenna »
"Jedna bitwa szerzej otwiera nam oczy, niż dziesiątki lat spokojnych rządów."

hogis

• Totalna maniaczka decu
  • W cztery oczy...
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Maj 2012, 23:23:16 »

To ja Ci powiem dlaczego wciąż się klei ;) A to dlatego, że powinna się do niego przykleić sucha porporina, Jakikolwiek krak byś nie wybrała, to zawsze step 1 będzie lepki... nigdy nie wysycha (tzn. nie wiem dokładnie czy nigdy bo tyle nie udało i nie uda mi się wytrzymać ;D ). Na szkle np. należy unikać sprawdzania paluchem czy suchy czy nie, bo to zostawia ślady nie do usunięcia i psuje pracę. Poza tym kleistość stepu 1 powoduje przyklejenie też tego step 2, lakieru, który ma pękać.
I nigdy, przenigdy nie susz suszarką i nie stawiaj na słońcu... będzie pękać brzydko i odstawać jak łuska, a czasem się połamie i wykruszy.
Z Perfetto miałam kiedyś przeboje... wyczytałam, że do pięknych dużych spęków potrzeba dać grubszą warstwę albo dwie cieńsze... ale, że mi się nie chciało czekać na położenie dwóch cieńszych, bo ciemność już wisiała za oknem, to srrrru,  poleciałam na grubo... rano przeżyłam szok... tam gdzie było cienko wyszły kształtne, aczkolwiek małe spęki, a tam gdzie było grubo, step2 stał na baczność. Poryczałam się, ale zeskrobałam "łuskę" niczym z karpia i polakierowałam lakierem w sprayu, bo wodny totalnie psuje spękania. To musisz zapamiętać: Przynajmniej jedna warstwa polliuretanu albo samochodowego bezbarwnego na wypełnione spękania. Potem możesz lakierować czym chcesz.
I tak to z Perfetto było :)
 Ja osobiście używam Stamperii... chociaż droga, to jednak sprawdzona i wiem czego się mogę po niej spodziewać.
Po resztę informacji w sprawie kraka zapraszam do odpowiedniego tematowi wątku... teraz trzeba obgadać Twoją pracę ;D
Jest całkiem fajna... te spęki za grube, ale kolejne już będą ładniejsze ;) I nie wtykaj już w te pęknięcia porporiny (ani niczego innego), bo sobie spaskudzisz kurzęcy obrazek... lepiej zostaw jak jest albo zmywaj pod wodą całą warstwę step2 (bo step 1 nie da się zmyć).

I jeszcze jedno w sprawie kraka (tak mi się przypomniało): zrób sobie próbniki na byle czym i nakładaj różne grubości i różnymi sposobami... opisz je i przy kolejnych działaniach z krakiem będziesz już wiedziała jak się znim najkorzystniej obejść :)
Z poważaniem - hogis

hogisowy blog http://hogistworzy.blogspot.com/

koralik

• Kobieta de(cu)molka
    • 448905
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Maj 2012, 19:59:50 »

dzięki za info,
zdjęcia mam zrobione kolejnych prac, wystawię chyba jutro bo nie wzięłam aparatu z pracy.
W najbliższą sobotę przybieram się do zrobienia jakiegoś pudełeczka i mam jeszcze regalik do wykończenia na towary w moim sklepiku, będzie stał w witrynie a na nim deco

bziaczek

• Totalna maniaczka decu
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Maj 2012, 23:20:46 »

I tak wyszło ciekawie, ale hogis ma rację życzę owocnej pracy w dalszym tworzeniu. Ja zawsze pędzelkiem wszystko w jedną stronę.

ewa61

• Totalna maniaczka decu
  • Konstancin
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Maj 2012, 23:25:37 »

o! spęki ogromne wyszły  :o kurki fajne i nie wypełniaj tych pęknięć  :D

koralik

• Kobieta de(cu)molka
    • 448905
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Maj 2012, 20:04:55 »

żeby czasem spod tych spękań mi nie uciekły ;D ;D ;D bo dopiero po kraku i kuniec...

koralik

• Kobieta de(cu)molka
    • 448905
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Maj 2012, 23:03:41 »

oto moje kolejne prace z warsztatów:

bziaczek

• Totalna maniaczka decu
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Maj 2012, 10:52:29 »

Tegola mnie urzekła jest świetna aż by się chciało wejść do środka :)  może zrobisz zdjęcie pod kątem, pudło kolorowe zbyt dużo na nim się dzieje, pudło na przyprawy super, biała szkatuła równie udana ładne prace

carmen

• Totalna maniaczka decu
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Maj 2012, 23:18:43 »

Jak na warsztatowe prace,to bardzo udane,należy pogratulować prowadzącej,a Tobie za próby różnych technik.Podoba mi się kamieniczka na desce-gratuluje,bo tu wiele szczegółów odgrywa ważną rolę.Efektowna udana praca.  brawo
carmen
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do góry

Strona wygenerowana w 0.19 sekund z 29 zapytaniami.