Forum Decoupage

• 18 Październik 2017, 22:33:47
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Witamy na forum decoupage24, masz sklep - po 50 postach na F-m zareklamuj go. Mile widziane wszelkie posty, podziel się swoją wiedzą, zaprezentuj swoje prace lub oceń dzieła innych - zapraszamy :)

Reklama

Stonogi.pl - decoupage, scrapbooking, quilling. Warsztaty w Poznaniu
EKO-DECO.pl
Sklep Sosenka Decoupage
Sklep Artistiko
Sosnodrew

Autor Wątek: Mariola - od początku  (Przeczytany 569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mariola

• Zapoznana
  • *
Odp: Mariola - od początku
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Październik 2017, 16:40:16 »

Pokażę Wam swoje najwcześniejsze prace - bombki, zrobione na bazarek charytatywny, dla bezdomnego psa, którego mam na utrzymaniu w psim hotelu. Ponieważ szukałam wtedy fantów na bazarek, uznałam, że może popróbuję się z bombkami. Oto efekty zmagań. Polakierowane raz, góra dwa, bo na filmikach instruktażowych usłyszałam: polakierować i gotowe. :) Bazarek był dla psa, więc głównie zwierzęce motywy.
Brak lakieru aż bije po oczach, ale teraz dopiero to wiem. Jakbym wtedy trafiła na to forum, to te bombki wyglądałyby zupełnie inaczej :)
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2017, 17:07:24 wysłana przez mariola »

mała mi

• Moderator
  • Decu maniaczka
  • Tylko robota i robota!

• 28430330
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Październik 2017, 17:57:57 »

No niezwylke przyjemne bombulce. Jak na pierwsze prace, to bardzo dobre. :)
Bona jest dobra. ;D A spróbuj jakiegoś satynowego, w stylu touch me, syntilor, dają też super efekt.
Nic nie jest skończone, dopóki się nie skończy - Miś Yogi

Iwonka

• Totalna maniaczka decu
  • W świetle zachodzącego słońca :)
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Październik 2017, 19:16:02 »

Świetne efekty. Wiele z nas chciałoby mieć takie początki.
Teksty rymowane na zamówienie: śluby, rocznice, narodziny.
Lepiej decou-hobby się zajmować, niż przed tivi leniuchować.

Jolasia

• Totalna maniaczka decu
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Październik 2017, 19:45:30 »

Całkiem niezłe jak na całkiem pierwsze :)

ani Ani

• Decupirynka nie pomoże :D
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Październik 2017, 23:23:59 »

Całkiem niezłe jak na całkiem pierwsze :)
potwierdzam. Niezłe, zmarch nie widać. A  lakier, każda z nas na początku nie miała pojęcia o tym, że jedna czy dwie warstwy to jednak stanowczo za mało :)
Ania

mariola

• Zapoznana
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Październik 2017, 23:47:19 »

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za budujące słowa :) Te bombki kuliste, to dopiero było wyzwanie. Nie miałam pojęcia o decoupage, nigdy nic nie robiłam, wiec zupełnie zielona zabrałam się za klejenie bombek motywem "na okragło" . Jak ja się umęczyłam.
Mała Mi - mam lakier satynowy one touch, bardzo go lubię, ale czasem ma ochotę na wylakierowaną górę, a o Bonie czytałam dobre opinie. Zobaczymy.

mariola

• Zapoznana
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Październik 2017, 10:50:16 »

Ostatnie trzy pierwsze bombki. Przepraszam z jakość zdjęć, próbowałam w edytorze coś poprawić, ale niewiele dało. Nie mogę zrobić przyzwoitych zdjęć. Jest 10 rano, a w moim mieszkaniu wszędzie świecą się światła, bo inaczej ciemno jak w suterenie.
A na bombkach, jak widać, wszędzie kropki złote, srebrne i białe, bo tylko takie konturówki miałam, zamiast perełek placki, bombki oklejone całe, nawet doły :) Dwie warstwy lakieru. Przypominam, że to moja "najpierwszejsza" twórczość i tak na nią patrzcie :)
« Ostatnia zmiana: 07 Październik 2017, 14:20:34 wysłana przez mariola »

Marzena

• Moderator
  • Totalna maniaczka decu
  • Poznań
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Październik 2017, 21:16:46 »

No, no ale mam do oglądania  :D
No to po kolei..
Pierwsze pudełko świetny ma motyw i fajnie mu zrobiłaś boczki.
Kuferek - szkoda, że zdarłaś pierwszą wersję bo piękny motyw miało. Ale i druga wersja świetna. Poszalałaś ale ja lubię takie szaleństwo.
I to jeszcze w takich kolorach  :D
Pudełko z motylami. Piękne było! Jaka szkoda, że zdarłaś  :'( Ta ciemna wersja też fajna, z pazurem.
Pudełko z zegarem - fajne boczki. A kawałek serwetki z nazwą firmy i ja nie raz nakleiłam  ;D
Trzy kolejne pudełka bardzo fajne.
Skrzynka z różą - piękna. Bardzo do niej pasują te narożniki. I to drewienko z przodu to jak wisienka na torcie  :)
Pudełko z pawim piórem... ha i tu się przyczepię  ;D Ten szablon jak najbardziej może być ale dałabym go tylko na dole. Nie szła bym z nim na wieczko. A może by tak inny kolor dołu? Taki zielono-turkusowy jak na piórze?
Sercowe pudełko ma świetny kolor. Jeśli serwetka jest po całości to świetnie udało Ci się dopasować boki. No i narożniki bardzo tu pasują. I też jestem za matem.
O bombkach może już hurtem...Jeśli to pierwsze w życiu prace to naprawdę jest nieżle. Bombki to niełatwy materiał a Ty rzuciłaś się na głęboką wodę i wyszło Ci całkiem całkiem.
Podsumowując - fajnie sobie radzisz, prace staranne, ładnie dobierasz kolory.
Zapowiada się ciekawy wątek.
p.s.
w kwestii technicznej - w jednym poście można wstawić do 10 zdjęć. Unikamy pisania postów pod swoim postem. Jeśli tak jest, że po Tobie nikt nic jeszcze nie napisał to używamy opcji modyfikuj. :)
Marzena
Mój blog: www.deco-wena.blogspot.com/
Zapraszam też  na bloga Nasz serwetkowy świat www.serwetki-decoupage24.blogspot.com/
gdzie jestem częścią DT :-)

mariola

• Zapoznana
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Październik 2017, 21:47:48 »

Marzena, dziękuję za wszystkie uwagi. Na początek - dziękuję za techniczną uwagę, nie miałam pojęcia o postach pod postem, teraz będę dodawała zdjęcia. Ja bardziej facebookowa jestem :)
Co do szkatułki-kuferka. To był pierwszy chyba motyw, jaki naklejałam. Raz, że przeszkadzało mi, że go tak do krawędzi dokleiłam i ucinał się gwałtownie, a po drugie - zupełnie nie wiedziałam co dalej z tym kuferkiem. Na domiar złego źle pomalowałam pudełko i wyłaziły brzydko niedomalowane plamy. Sam motyw bardzo mi się podoba i pewnie do niego wrócę - w końcu to był ten pierwszy, który wybrałam spośród wielu :)
Pudełko z piórem - cóż, to mój pierwszy szablon :) Teraz bym go nie dała, a jeżeli bym dała, to nie taki gruby. I nie na wieczku. Poza tym sprzedali mi w sklepie złą pastę, taka gruboziarnistą, a ja nowalijka dekupażowa zupełna, nawet się nie zorientowałam. I miałam tylko jeden szablon :)  Mogłabym teraz spróbować to usunąć, ale boję się, że zniszczę pudełko, a trochę mi szkoda.
Na pudełku z sercem na wieczku cała serwetka :) A pudełeczko będzie matowe, mam one touch.
A bombki... Przed sezonem wylakieruje porządnie, te które u mnie zostały i niech wiszą na choince, jeśli nie dla ich urody, to z sentymentu :)

Marzena

• Moderator
  • Totalna maniaczka decu
  • Poznań
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Październik 2017, 21:59:53 »

Tak, sentyment do pierwszych prac pozostaje. Ja cały czas mam pod ławą moje pierwsze podkładki, z krakiem jednoskładnikowym oczywiście  ;D Straszne są ale ten sentyment..
A gruboziarnistą pastę możesz wykorzystać jako śnieg na bombkach  :)
Marzena
Mój blog: www.deco-wena.blogspot.com/
Zapraszam też  na bloga Nasz serwetkowy świat www.serwetki-decoupage24.blogspot.com/
gdzie jestem częścią DT :-)

Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 24 zapytaniami.